3 Wrzesień 2015

Hiszpański producent pras mechanicznych i serwo w grupie NIDEC MINSTER Corporation

Hiszpański producent pras mechanicznych i serwo w grupie NIDEC MINSTER Corporation

David Witch, Prezes Nidec Minster Corporation 26 sierpnia tego roku ogłosił, że hiszpańska spółka ARISA SA z Logrono weszła w skład grupy Nidec. „Połączenie firmy Arisa z grupą Nidec Minster rozszerza naszą ofertę produktową, a jednocześnie otwiera wiele nowych możliwości rozwoju” – powiedział Witch – „Należy zaznaczyć, że przyjęcie Arisy do rodziny Nidec wnosi ponad 70 lat doświadczenia w produkcji i w relacjach biznesowych”.

Arisa została założona w 1940 roku i od lat znana jest szczególnie w branży motoryzacyjnej. Wytwarza zautomatyzowane linie produkcyjne i prasy mechaniczne oraz serwo o nacisku od 1 600 do 30 000 kN. Firma obecnie zatrudnia około 113 pracowników, a jej maszyny eksploatowane są na pięciu różnych kontynentach. Produkcja i kierownictwo pozostanie umiejscowione w Logrono w Hiszpanii, dzięki czemu Minster będzie posiadać od teraz moce produkcyjne nie tylko w Stanach Zjednoczonych i Chinach, ale także i w Europie. Prasy hiszpańskiego producenta będą oferowane na świecie przez grupę Nidec nadal pod nazwą Arisa.

Firma Minster założona w 1896 roku przez Antona Herkenhoff i Josepha Dues stała się częścią globalnego przedsiębiorstwa po połączeniu z japońską Nidec. Obecnie jako Nidec Minster Corporation posiada swoje oddziały w około 90 krajach na całym świecie oraz szeroki asortyment rozwiązań do obróbki metalu, m. in. prasy mechaniczne i serwo-mechaniczne Minster, prasy szybkobieżne Kyori, prasy serwo MMC oraz Nidec-Shimpo, a także kompletne linie produkcyjne.

® Wszelkie prawa zastrzeżone  |  Mapa strony

Projekt i wykonanie: netsense.pl